O nas

Cześć! Jestem Maria i zajmuję się terapią behawioralną psów i kotów, socjalizacją psów oraz treningiem umiejętności.

Krótka historia o tym jak zostałam behawiorystką, to historia dokocenia mojej kotki Szyszki, która przez bardzo długi czas nie chciała zaakceptować swojej adopcyjnej siostry - Broszki.

Zaczęłam zgłębiać temat i przekopywać internet, weryfikować informacje, wcielać plany w życie. Zawsze kochałam zwierzęta a na osiedlu wołali na mnie “psia i kocia mama”, ale wtedy nawet nie śniło mi się, że istnieje praca (poza zawodem lek. wet), w której mogę tym kotom i psom pomagać.

Zaczęłam zgłębiać temat i przekopywać internet, weryfikować informacje, wcielać plany w życie. Zawsze kochałam zwierzęta a na osiedlu wołali na mnie “psia i kocia mama”, ale wtedy nawet nie śniło mi się, że istnieje praca (poza zawodem lek. wet), w której mogę tym kotom i psom pomagać.

Zaczęło się od kotów, później do naszego stada dołączył pies - Żuczek. Kończyłam już wtedy kurs nadający kwalifikacje behawiorysty COAPE. Pierwszym wyzwaniem było znowu połączenie stada.

Później zakochałam się w treningu psów i zdobyłam kwalifikacje trenera psów u Wojtków Szkolenia. To właśnie ten kurs dał mi nową zajawkę - komunikację psów - w treningu i poza nim. No i przepadłam!

Uczestnicząc w coraz to nowych klasach komunikacji stworzyłam w efekcie Pupilowe Spotkania - zajęcia socjalizacyjne dla psów pozwalające ich opiekunom zrozumieć ich zachowania.

Jednak trenowanie nowych umiejętności u psów nadal mnie kręci - prowadzę treningi indywidualne dla psów w każdym wieku, kurs umiejętności dla psów dorosłych oraz psie przedszkole.

Postanowiłam więc zaangażować się na 100% i nadać swojemu życiu nowy kierunek.

W 2018 ukończyłam Kurs Dyplomowy COAPE nadający Kwalifikacje Behawiorysty Zwierząt.

Szybko się zorientowałam, że to dopiero początek i że nauce nie będzie końca.
Na szczęście zdobywanie wiedzy sprawia mi przyjemność, a możliwość zastosowania jej w praktyce to już czysta frajda. Cały czas się szkolę!

Najbardziej inspirują mnie/szkolę się u:

Czytam nowe publikacje branżowe, lubię poznać różne punkty widzenia. Kompetencja trenerskie uważam za niezbędne w zawodzie behawiorysty.

W 2020 kolejnym kamieniem milowym był kurs “Trener Szkolenia Psów”
u Wojtków Szkolenia.

Moje podejście do zwierząt cechuje przede wszystkim szacunek do nich. Zawsze staram się dotrzeć do sedna problemu - zrozumieć przyczynę i znaleźć takie rozwiązanie, które pomoże zwierzęciu i jego opiekunom. Nie do przecenienia jest ilość rzeczy jakich pies czy kot może nas nauczyć.

Na swojego psiego czy kociego podopiecznego patrzę indywidualnie i holistycznie, ponieważ przyczyna zachowań potrafi być bardzo złożona - od problemów zdrowotnych poprzez nawyki aż do schematów relacyjnych między zwierzęciem a opiekunem lub innymi zwierzętami w danej grupy społecznej. Fascynuje mnie ta sieć powiązań i złożoność relacji między- oraz wewnątrzgatunkowych.

W pracy z psami jestem kreatywna, wychodzę poza schematy, żongluję ćwiczeniami i modyfikuję je tak, żeby pies cieszył się z treningu. Nie ma efektów bez systematyczności - staram się podtrzymywać motywację opiekunów na wysokim poziomie mimo naturalnych dla tego procesu regresów. Przede wszystkim jednak dbam o równowagę i harmonię pomiędzy wymaganiami a zabawą i radością, która wynika z przebywania z psem. To dla mnie gwarancja sukcesu dla obu stron!

Hej, mam na imię Karolina. Jestem trenerką i behawiorystką psów. Pomogę Ci dopasować odpowiedni trening umiejętności dla Twojego psa. Przeprowadzę Cię przez jego problemy behawioralne i poszukam najlepszych rozwiązań, abyście tworzyli zgrany team.

Marzę o tym, aby każdy psi opiekun wiedział, jak znaleźć porozumienie ze swoim czworonożnym przyjacielem. Wierzę, że w każdej psio-ludzkiej relacji jest przestrzeń na zrozumienie i znalezienie kompromisów, tak aby zarówno pies, jak i jego opiekun byli szczęśliwi.

Moja miłość i pasja do psów została zapoczątkowana przez moją goldenkę Charlie. 

Nasz start nie był łatwy, napotkaliśmy na drodze dużo problemów zdrowotnych i behawioralnych. To właśnie chęć lepszego zrozumienia mojego psa sprawiła, że zdecydowałam się wejść w psi świat pełną parą.

Ukończyłam kurs “Trenera i behawiorysta psów” w wymiarze 250 godzin, nadający kompetencję do wykonywania zawodu z oceną: egzamin teoretyczny: bardzo dobry, egzamin praktyczny: celujący.

Odbyłam również 3-miesięczny staż pod okiem Marii Salamon - Pani Pupilowej, który był doskonałym uzupełnieniem moich umiejętności w praktyce. 

W trakcie stażu prowadziłam treningi indywidualne, uczestniczyłam w każdych etapach konsultacji behawioralnych. Począwszy od wywiadu behawioralnego i spaceru, po przygotowywanie zaleceń po konsultacji, monitorowanie postępów i modyfikowanie wprowadzonych zaleceń. Po ukończeniu stażu prowadziłam poszczególne przypadki samodzielnie. Dodatkowo uczestniczyłam w zajęciach socjalizacyjno-komunikacyjnych (Pupilowe spotkania) gdzie współuczestniczyłam w moderowaniu interakcji, tłumaczyłam opiekunom psią komunikację i wspierałam ich w trakcie zajęć.  

W “Pani Pupilowej” zajmuje prowadzeniem treningów indywidualnych i terapią behawioralną psów, a także tematami związanymi z psią socjalizacją.

Oferta

Konsultacja na terenie Krakowa* (2h)
350 zł

To spotkanie u Ciebie w domu polegające na zebraniu wywiadu behawioralnego, obserwacji oraz obserwacji na spacerze (jeśli to adekwatne dla danego problemu). Ta usługa będzie odpowiednia, jeśli Twój pies lub kot prezentuje problematyczne czy też niezrozumiałe dla Ciebie zachowania, np. ciągniecie na spacerze, zjadanie śmieci, agresja wobec innych psów czy ludzi, wycofanie, lęki przed obiektami, dźwiękami, zbyt duże pobudzenie, nieradzenie sobie ze swoimi emocjami. Konsultacja jest również wybierana przez opiekunów, którzy właśnie adoptowali psa z fundacji/schroniska.

Po spotkaniu otrzymasz szczegółowy raport i plan działania. Ustalimy również co dalej.

Konsultacja kontynuacyjna stacjonarna na terenie Krakowa (1,5h)
250 zł

Ponowne spotkanie u Ciebie, na które umawiamy się od razu na pierwszej konsultacji lub po ustalonym czasie realizacji zaleceń.

Pupilowe Spotkania - zajęcia socjalizacyjne
150 zł

Podczas zajęć definiujemy cel rozwojowy dla Twojego psa, tłumaczymy psią komunikację i razem dobieramy sposoby, które ułatwią Wam wspólne spacery.

Zajęcia odbywają się w sobotę lub niedzielę obok stadionu Hutnika, trzy lub cztery razy w miesiącu.

Pupilowe Spotkania - zajęcia socjalizacyjne pakiet 5
675 zł
Konsultacja online
320 zł

Opiera się na tym samym na czym konsultacja stacjonarna z tym, że konieczne jest dostarczenie adekwatnych filmików; nie każdy przypadek może być prowadzony online.

Preferujemy pracę z psami i kotami na żywo, ale jeśli nie masz innej możliwości (np. mieszkasz za granicą) – odezwij się!

Konsultacja kontynuacyjna online (1,5h)
220 zł

Preferujemy pracę z psami i kotami na żywo, ale jeśli nie ma takiej możliwości, możemy w niektórych przypadkach pracować za pośrednictwem kamery.

 

Indywidualny spacer socjalizacyjny (1h)
150 zł

Spacer socjalizacyjny jest zazwyczaj następstwem Pupilowych Spotkań; spacer odbywa się w ustalonym miejscu z drugim psem.

Nie prowadzimy w tym momencie spacerów grupowych.

Spotkanie online - mam szczeniaka (1,5h)
200 zł

Na spotkaniu poruszymy wyzwania i trudności jakie napotkasz zostając opiekunem psa; dowiesz się jakich błędów unikać i jak wszystko co już wiesz zaaplikować adekwatnie do swojej sytuacji.

Terapia online zaburzeń separacyjnych (spotkanie cykliczne + prace domowe)
150 zł

Zaburzenia separacyjne wymagają systematycznej pracy – terapia odbywa się na zasadzie pracy własnej, która jest raportowana oraz wspólnych treningów online, które odbywają się co tydzień lub co dwa tygodnie.  Ta usługa jest kontynuacją konsultacji na żywo.

Trening indywidualny (1h)
170 zł

Odpowiedni dla szczeniaków jak i dla psów dorosłych oraz dla każdego psa, który nie poradzi sobie w grupie.

Treningi odbywają się na placu treningowym obok stadionu Hutnika.

Kurs posłuszeństwa PSY DOROSŁE
700 zł

Cykl 6 spotkań w grupie 3 psów na placu treningowym obok stadionu Hutnika.

Na kursie skupiamy się na zwiększeniu współpracy między psem i opiekunem, nauce skupienia, rozróżnieniu trybu pracy i trybu odpoczynku; uczymy haseł przydatnych w życiu codziennym oraz mijanek z psami.

Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć o terminie startu najbliższej edycji!

Psie przedszkole
800 zł

Kombinacja treningów w kameralnej grupie i zaplanowanych zajęć socjalizacyjnych. Treningowo na tym etapie skupiamy się na koniecznych podstawach, uznajemy socjalizację za priorytet. Zajęcia odbywają się na placu treningowym obok stadionu Hutnika.

Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć o terminie startu najbliższej edycji!

 

*poza Krakowem należy doliczyć koszty dojazdu wg stawki ustalonej przez Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2002 roku
Skontaktuj się ze mną

Wypełnij formularz, abym mogła Ci wysłać adekwatną ankietę.
Później wspólnie ustalimy termin spotkania.

Zapisz się
Kontakt